Kadra

Jednym z kluczowych atutów Wilczego Obozu jest kadra opiekunów. To osoby starannie zrekrutowane pod kątem pracy z dziećmi i młodzieżą.

Nad Młodą Watahą czuwają m.in.:

  • żołnierze Wojska Polskiego,
  • pracownicy Służby Zdrowia i Państwowej Straży Pożarnej,
  • byli żołnierze Wojsk Specjalnych,
  • instruktorzy strzelectwa,
  • zawodowi trenerzy personalni,
  • instruktorzy systemów treningowych,
  • szkoleniowcy z zakresu pomocy przedmedycznej.

Poznaj kadrę główną Wilczego Obozu

Rafał Kaczmarek

główny organizator i pomysłodawca Wilczego Obozu, organizator obozów sportowych, trener, szkoleniowiec, instruktor
Ze sportem jestem aktywnie związany od ponad 25 lat. Trenowałem karate, Ju-jitsu, boks, piłkę nożną, pływanie, sporty biegowe, biegi OCR, kulturystykę, Kettlebell Hardstyle oraz trójbój siłowy. Posiadam 12-letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów personalnych oraz 10-letnie w realizacji zajęć zorganizowanych i sekcji siłowych dla dorosłych, dzieci w wieku 5-8 lat i młodzieży w wieku 10-15 lat.

Jestem szkoleniowcem Sił Specjalnych, Policji, Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz kadr trenerskich sieci klubów fitness. Pełniłem funkcję trenera przygotowania siłowego reprezentacji Polonii Bytom w hokeju na lodzie – brązowego medalisty Mistrzostw Polski, młodzieżowej reprezentacji Górnika Zabrze w piłce nożnej, drużyny piłki ręcznej Górnika Zabrze (roczniki 2003- 2005) oraz drużyny piłki ręcznej Pogoni Zabrze (rocznik 2003).

Organizuję obozy sportowe Wolf Camp Kettlebell dla dorosłych, na których bazie stworzyłem camp dla młodzieży „Wilczy Obóz – Młoda Wataha”.

Byłem instruktorem systemu StrongFirst (stopnie: SFG I, SFG II, SFG LIFTER), instruktorem kulturystyki oraz instruktorem elitarnej grupy Top Team. Posiadam uprawnienia asystenta certyfikacji instruktorskich prowadzonych przez Mastera StrongFirst Petera Lakatosa i Szefa StrongFirst Fabio Zonina. Należę do kadry instruktorskiej Centrum Kettlebell Polska. Otworzyłem pierwsze w Bytomiu centrum kettlebell oraz pierwszy w tym mieście, certyfikowany box crossfitowy.

Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek

Nauczyciel wychowania fizycznego, trener żywienia, trener personalny, organizator
Katarzyna Szołtysik Kaczmarek to osoba z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie sportu i zdrowego stylu życia.Jest dyplomowanym nauczycielem wychowania fizycznego , instruktorem rekreacji ruchowej oraz trenerem personalnym. Trenowała sporty walki judo, tekwondo oraz ju- jitsu, gdzie zdobyła trzykrotne mistrzostwo Polski. Jako nauczyciel wychowania fizycznego pracuje w liceum i dzieli się swoją wiedzą i pasją do sportu z młodzieżą.

Jest również założycielką klubu zdrowego stylu życia FIT Progress, gdzie jako trener żywienia doradza ludziom w sferze żywienia oraz pomaga w osiągnięciu zdrowej sylwetki. Każdego roku jest głównym organizatorem Bytomskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, który ma na celu upamiętnienie bohaterskich działań żołnierzy podczas II wojny światowej. Ponadto przez wiele lat tworzyła eventy charytatywne, aby wspierać osoby najbardziej potrzebujące. Szeroka wiedza Kasi, jej doświadczenie sportowe oraz dietetyczne sprawiają, że jest doskonałym opiekunem oraz trenerem dla dzieci i młodzieży.

Andrzej Łowisz

Żołnierz Wojsk Powietrzno- Desantowych, Trener kettlebells, Instruktor samoobrony
Andrzej to wszechstronny i doświadczony instruktor, który swoje umiejętności zdobywał zarówno w służbie wojskowej, jak i w życiu prywatnym. Jako żołnierz jednostek powietrzno-desantowych, doskonalił swoje umiejętności w walce wręcz oraz strzelectwie taktycznym.

Jego pasja do nauki i doskonalenia się sprawiła, że stał się również instruktorem Krav Maga, uczestniczył w licznych szkoleniach z systemów samoobrony oraz walki w bliskim kontakcie. Andrzej nie ogranicza się jednak tylko do działań militarnych. Jego zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej zaowocowało bogatym doświadczeniem sportowym. Przez 8 lat trenował karate Kyokushin, później w kolejnych latach szkolił się z różnych systemów samoobrony. Wspinaczka (free climbing) oraz trening Kettlebell (3 lata, Top Team 5*) to kolejne dyscypliny, które urozmaiciły jego sportowy dorobek. Andrzej nie zapomina również o aspektach medycznych i survivalowych. Ukończył szkolenia medyczne takie jak CLS, TCLS czy KPP oraz uczestniczył w szkoleniach survivalowych. W życiu prywatnym Andrzej jest fanem chodzenia po górach, co robi od 5 roku życia. Jego pasje obejmują również jazdę na nartach oraz bieganie. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i różnorodnym zainteresowaniom, Andrzej Łowisz to instruktor, który potrafi przekazać swoją wiedzę i umiejętności w sposób kompleksowy i angażujący. Młoda Wataha

Jakub Cieslawski

Żołnierz jednostki powietrzno - desantowej
Jestem żołnierzem służącym w elitarnym oddziale powietrzno-desantowym. Dzięki mojemu wyszkoleniu jestem w stanie działać w zróżnicowanych warunkach i środowiskach. Dbałość o precyzję, skoncentrowanie i zdolność dostosowania się do różnych sytuacji to kluczowe aspekty mojej roli, pomagające osiągać sukcesy na polu walki.

Posiadam wiedzę zdobytą podczas szkoleń oraz kursów takich jak: Kurs Ratownika Pola Walki( CLS), co pozwala mi zapewnić pomoc medyczną na polu bitwy. Kurs Przetrwania SERE , który umożliwia przetrwanie w trudnych warunkach i sytuacjach ekstremalnych. Jako Instruktor Zielonej Taktyki, jestem odpowiedzialny za przekazywanie istotnych umiejętności taktycznych moim kolegom z oddziału. W moim dorobku edukacyjnym są liczne szkolenia z zakresu strzelectwa taktycznego oraz walki w terenie zurbanizowanym, w tym taktyka bliskiego kontaktu (CQB) oraz operacje na pojazdach bojowych. Dzięki temu jestem w stanie działać skutecznie w różnorodnych sytuacjach bojowych. Moje umiejętności sportowe są również istotne, jako że jestem aktywnym sportowcem i pasjonatem CrossFit oraz treningu funkcjonalnego. Spośród moich zainteresowań warto podkreślić miłość do górskich wędrówek i jazdy na rowerze górskim, które są dla mnie sposobem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. To właśnie ta pasja sprawia, że jestem w stanie utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Wcielając się w rolę żołnierza Wojsk Powietrznodesantowych, jestem gotowy do wykonywania zadań w ekstremalnych warunkach oraz do działania w zróżnicowanym otoczeniu, wykorzystując moje umiejętności, doświadczenie i zdobyte kompetencje. A młodym wilkom , które będą pod moją opieką mogę zapewnić wiele atrakcji oraz ciekawych umiejętności.

Katarzyna Kurowska

fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego
Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. Wykształcenie medyczne łączę z pracą trenera przygotowania motorycznego. Na co dzień stacjonuję we Wrocławiu. Od 2018 roku pracuję z dziećmi, wspierając je w rozwijaniu zdolności motorycznych i osiąganiu prawidłowej postawy ciała. Sport towarzyszy mi od zawsze. Przez 9 lat startowałam w biegach długodystansowych, przez 5 lat w zawodach CrossFit i przez 3 lata w trójboju siłowym, odnosząc wiele sukcesów. Od 2 lat przebywam na sportowej emeryturze, co nie znaczy, że odpoczywam. Cały czas rozwijam umiejętności trenerskie i dzielę się doświadczeniem z młodszymi zawodnikami. W pracy jestem zaangażowana, zdyscyplinowana i sumienna.

Remigiusz Szołtysik

dowódca zastępu w PSP, licencjonowany nurek, trener systemu Hardstyle Kettlebell
Od 15 lat jestem pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Obecnie zajmuję stanowisko dowódcy zastępu w stopniu aspiranta. Zdobyłem szereg uprawnień. Stopień nurka MSWiA pozwala mi wykonywać różnego rodzaju prace podwodne. Patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej daje mi uprawnienia do pływania wszystkimi łodziami silnikowymi na terenie całej Polski. Z kolei prywatnie zdobyty wyższy stopień nurkowy (P3) umożliwia mi nurkowanie do głębokości 50 metrów.

Ukończyłem wiele kursów płetwonurkowania (p. nawigator, p. nocny, p. w zestawie dwubutlowym, p. nitroksowy, p. podlodowy, p. wrakowo-morski), kurs z zakresu nurkowania w suchym skafandrze oraz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ze sportem jestem związany od najmłodszych lat. Trenowałem m.in. gimnastykę, piłkę nożną, karate, Taekwondo (z licznymi sukcesami), Ju-jitsu, boks oraz Muay Thai. Od 8 lat jestem trenerem systemu Hardstyle Kettlebell. Ukończyłem szereg kursów, w tym: Flexible Steel lev 1, Podstawowe wzorce i techniki w trójboju siłowym, Mobility Made To Move, Ground Force Method, ogólnopolskie szkolenie Mobility oraz Diety paleo. Brałem udział w szeregu warsztatów HardStyle Kettlebell.

Sebastian Pająk

mgr wychowania fizycznego, były żołnierz, weteran misji Irak, Afganistan, Kosowo
Jestem magistrem wychowania fizycznego, trenerem zajęć indywidualnych i grupowych z przeszło 10-letnim stażem zawodowym, licencjonowanym instruktorem StrongFirst, Flexible Steel, Indian Clubs, boksu, pływania oraz kulturystyki. Od ponad 6 lat prowadzę SPIDERS - Studio Treningowe, którego jestem współwłaścicielem. Aktualnie odbywam kurs trenera medycznego BLACKROLL® Therapy. Byłem szkoleniowcem podczas licznych obozów sportowych. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Natalia Fiedoruk

Żołnierz wojska Polskiego, trener kettlebell, trener personalny
Od 2014 roku jestem żołnierzem Wojska Polskiego. Ukończyłam Akademię Wojsk Lądowych. W 2022 roku brałam udział w misji PKW Irak. Ze sportem jestem związana jako zawodnik i trener. Posiadam tytuł instruktora Strong First Kettlebell. Należę do elitarnej grupy Top-Team. Od 2015 roku pełnię funkcję trenera kettlebell w jednostkach wojskowych. Od 2018 roku prowadzę zajęcia kettlebell w ramach "Projektu Wojownik" dla żołnierzy weteranów. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów sportowych (m.in. trener personalny, trener sztuk walki, dietetyka sportowa). Regularnie biorę udział w krajowych i międzynarodowych zawodach. Zajęłam 3. miejsce podczas międzynarodowych zawodów Military Police International Crossfit Challenge (2018), 1. miejsce podczas mistrzostw w wieloboju żołnierskim (2021), 1. miejsce podczas II Gwardyjskich Mistrzostw Kettlebell GROM (2017) oraz 2. miejsce drużynowo podczas IV Mistrzostw Polski Kettlebell HardStyle (2017). W życiu zawodowym i osobistym bardzo ważne są dla mnie dyscyplina, punktualność, systematyczność oraz wytrwałość w dążeniu do celu i spełnienia marzeń.

 

 

 

KAMILA LISOWSKA

mgr fizjoteriapi, sportowiec , uczestniczka biegów ultra
Hej mam na imię Kamila jestem mgr fizjoterapii specjalizującą się w pracy z dziećmi i dorosłymi. Moja pasja do aktywności fizycznej zaowocowała udziałem w biegach ultra od 2017 roku, w tym w Maratonie Ateńskim z okazji 100-lecia niepodległości w 2018 oraz zdobyciem I miejsca w biegach górskich na dystansie 105km w 2021 roku.

Góry to miejsce, w którym czuję się jak w domu, dlatego często tam zaglądam w wolnych chwilach. Oprócz biegania, organizowałam także biegi w Zabrzu oraz aktywnie uczestniczyłam w biegach charytatywnych. Nie obce mi są również sztuki walki, parę lat trenowałam trenując muay thai a później kickboxing. Ogromne doświadczenie sportowe zdobyłam biorąc udział w zawodach triathlonowych, w których zajęłam 2 miejsce. Jednak to praca z dziećmi sprawia mi największą radość, zwłaszcza kiedy mogę być mentorem i liderem dla młodej generacji. Czuję się doskonale, stojąc na czele drużyny młodej watahy i wspierając rozwój każdego z jej członków.

JAKUB MAJER

Absolwent AWF Katowice, trener, nauczyciel
Ze sportem związany od 12 roku życia, jednak od najmłodszych lat lubił przygody i wszystko co było związane z wojskiem. Duża sprawność, zamiłowanie do militariów, oraz chęć dostania się do jednostki specjalnej GROMu, zaprowadziła go na Karate. Dostał się na Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, którą ukończył na kierunku gimnastyka korekcyjna o specjalizacji trening sportowy i odnowa biologiczna

. Od 2012 roku pracuje jako trener, nauczyciel, a w wakacje wychowawca na obozach dla dzieci i młodzieży. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu treningu motorycznego i komunikacji takich jak: koncepcja kształtowania motorycznego w ujęciu funkcjonalnym, szkolenie z treningu motorycznego oraz programowania., w tym przygotowanie motorycznego w tenisie, programowania treningu motorycznego dzieci i młodzieży oraz przygotowania motorycznego dzieci i młodzieży z elementami gier i zabaw z mocowaniem. Odbył liczne kursy takie jak Funkcional Movement Screen na poziomie expert , kurs instruktora sportu judo, kurs instruktora rekreacji Samoobrona ,kurs instruktora sportu Akrobatyka Sportowa ,trening Skutecznego Nauczyciela wg Gordona. Ponadto poświecił wiele czasu na doskonalenie umiejętności z survivalu na szkoleniach: Szkolenie technik przetrwania ,szkolenie survival ,survival z elementami nawigacji w terenie ,szkolenie strzeleckie, pistolet Level 1.

Duże doświadczenie, i wielkie zaangażowanie przy pracy z dziećmi , czyni go prawdziwym trenerem wilków, przy którym dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić.

Znajomi mówią o nim, mieszka na sali treningowej, a śpi w lesie.

DAMIAN KWIECIEŃ

Instruktor strzelectwa, szkoleniowiec, trener kettlebells
Jestem wieloletnim instruktorem strzelectwa grup zorganizowanych i klientów indywidualnych. Posiadam również bogate doświadczenie jako instruktor szkoleń taktycznych dla wojska, szkoleń CQB, VCQB oraz survivalu. Jestem także wykwalifikowanym instruktorem GROM Academy. Strzelectwo odgrywa w moim życiu kluczową rolę, jednak również pozostałe dyscypliny sportowe towarzyszą mi od najmłodszych lat. Rozwijanie tej pasji doprowadziło mnie m.in. do uzyskania tytułu Instruktora Kettlebell.

Jako szkoleniowiec Policji, wojska Polskiego i Ukraińskiego dysponuję szeroką wiedzą w dziedzinie bezpieczeństwa. Specjalizuje się w zabezpieczaniu budynków państwowych oraz posiadam przygotowanie w kwestiach doradztwa kryzysowego. Uczestniczyłem w szkoleniach samoobrony przed niebezpiecznymi narzędziami, dzięki czemu skuteczniej szacuję ryzyko wystąpień niepokojących sytuacji oraz wiem, jak sobie z nimi radzić. Pomimo szerokiej wiedzy stale rozwijam swoje umiejętności oraz z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem dzielę się swoim bogatym doświadczeniem z innymi. Wierzę, że wytrwałość i śmiałe dążenie do celu pozwala kształtować charakter i takie wartości chce przekazywać podopiecznym.

Tomasz Laskowski - wsparcie szkoleniowe i merytoryczne

Operator Jednostki Specjalnej GROM, weteran misji w Iraku i Afganistanie, założyciel GROM ACADEMY
Tomasz Laskowski – operator Jednostki Specjalnej GROM, weteran misji w Iraku i Afganistanie. Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności w zakresie przygotowania ludzi i zespołów do działań w warunkach bojowych, sytuacjach kryzysowych i zagrażających życiu

. W naszym zakresie znajdują się usługi szkoleniowe jak i doradcze dla firm, służb mundurowych oraz instytucji rządowych oraz osób prywatnych. Specjalizujemy się w zakresie strzelectwa taktycznego, taktyki czarnej, zielonej, niebieskiej oraz ochrony VIP-ów. Posiadam uprawnienia instruktora strzelectwa, nurkowania, wspinaczki jak i kierownika prac z minerskich i neutralizacji. W czasie mojej wieloletniej pracy uzyskałem doświadczenie wojskowe w prowadzeniu nurkowań z zakresu działań podwodnych. Jestem specjalistą technik breachingu (wysadzania i wykonywania przejść), posiadam praktykę w tej dziedzinie realizowaną w kraju jak i na misjach bojowych w Iraku i Afganistanie.

WŁODZIMIERZ KACZMAREK - POKAZY PSÓW BOJOWYCH

SZKOLENIOWIEC, TRENER PSÓW BOJOWYCH, ZAŁOŻYCIEL OŚRODKA SZKOLENIOWEGO KACZMAREK K9
Założyciel Ośrodka Szkolenia Psów w Tyczynie, Pan Włodzimierz Kaczmarek, to wybitny ekspert i trener psów z niezwykłym doświadczeniem na skalę europejską.

Jako jeden z pierwszych w Europie wyszkolił psy z potrójną specjalnością, obejmującą detekcję, tropienie oraz obronę. Pan Włodzimierz może poszczycić się imponującym dorobkiem, który obejmuje 30 lat doświadczenia w hodowli psów użytkowych. Jego niezwykłe umiejętności oraz wiedza przyczyniły się do sprzedaży psów do służb zarówno w Polsce, jak i za granicą przez ostatnie 20 lat. Współpracuje z elitarnymi jednostkami wojskowymi z całej Polski, takimi jak Jednostka Komandosów z Lublińca(ponad 5 lat) oraz jednostkami z Anglii oraz Francji. Ponadto jest cenionym trenerem i konsultantem dla Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR). Jego pasja, zaangażowanie oraz nieustanne poszerzanie wiedzy sprawiają, że Ośrodek Szkolenia Psów w Tyczynie cieszy się niesłabnącym uznaniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami