Kadra

Jednym z kluczowych atutów Wilczego Obozu jest kadra opiekunów. To osoby starannie zrekrutowane pod kątem pracy z dziećmi i młodzieżą.

Nad Młodą Watahą czuwają m.in.:

  • żołnierze Wojska Polskiego,
  • pracownicy Służby Zdrowia i Państwowej Straży Pożarnej,
  • byli żołnierze Wojsk Specjalnych,
  • instruktorzy strzelectwa,
  • zawodowi trenerzy personalni,
  • instruktorzy systemów treningowych,
  • szkoleniowcy z zakresu pomocy przedmedycznej.

Poznaj kadrę główną Wilczego Obozu

Rafał Kaczmarek

główny organizator i pomysłodawca Wilczego Obozu, organizator obozów sportowych, trener, szkoleniowiec, instruktor
Ze sportem jestem aktywnie związany od ponad 25 lat. Trenowałem karate, Ju-jitsu, boks, piłkę nożną, pływanie, sporty biegowe, biegi OCR, kulturystykę, Kettlebell Hardstyle oraz trójbój siłowy. Posiadam 12-letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów personalnych oraz 10-letnie w realizacji zajęć zorganizowanych i sekcji siłowych dla dorosłych, dzieci w wieku 5-8 lat i młodzieży w wieku 10-15 lat.

Jestem szkoleniowcem Sił Specjalnych, Policji, Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz kadr trenerskich sieci klubów fitness. Pełniłem funkcję trenera przygotowania siłowego reprezentacji Polonii Bytom w hokeju na lodzie – brązowego medalisty Mistrzostw Polski, młodzieżowej reprezentacji Górnika Zabrze w piłce nożnej, drużyny piłki ręcznej Górnika Zabrze (roczniki 2003- 2005) oraz drużyny piłki ręcznej Pogoni Zabrze (rocznik 2003).

Organizuję obozy sportowe Wolf Camp Kettlebell dla dorosłych, na których bazie stworzyłem camp dla młodzieży „Wilczy Obóz – Młoda Wataha”.

Byłem instruktorem systemu StrongFirst (stopnie: SFG I, SFG II, SFG LIFTER), instruktorem kulturystyki oraz instruktorem elitarnej grupy Top Team. Posiadam uprawnienia asystenta certyfikacji instruktorskich prowadzonych przez Mastera StrongFirst Petera Lakatosa i Szefa StrongFirst Fabio Zonina. Należę do kadry instruktorskiej Centrum Kettlebell Polska. Otworzyłem pierwsze w Bytomiu centrum kettlebell oraz pierwszy w tym mieście, certyfikowany box crossfitowy.

Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek

Nauczyciel wychowania fizycznego, trener żywienia, trener personalny, organizator
Katarzyna Szołtysik Kaczmarek to osoba z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie sportu i zdrowego stylu życia.Jest dyplomowanym nauczycielem wychowania fizycznego , instruktorem rekreacji ruchowej oraz trenerem personalnym. Trenowała sporty walki judo, tekwondo oraz ju- jitsu, gdzie zdobyła trzykrotne mistrzostwo Polski. Jako nauczyciel wychowania fizycznego pracuje w liceum i dzieli się swoją wiedzą i pasją do sportu z młodzieżą.

Jest również założycielką klubu zdrowego stylu życia FIT Progress, gdzie jako trener żywienia doradza ludziom w sferze żywienia oraz pomaga w osiągnięciu zdrowej sylwetki. Każdego roku jest głównym organizatorem Bytomskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, który ma na celu upamiętnienie bohaterskich działań żołnierzy podczas II wojny światowej. Ponadto przez wiele lat tworzyła eventy charytatywne, aby wspierać osoby najbardziej potrzebujące. Szeroka wiedza Kasi, jej doświadczenie sportowe oraz dietetyczne sprawiają, że jest doskonałym opiekunem oraz trenerem dla dzieci i młodzieży.

Andrzej Łowisz

Żołnierz Wojsk Powietrzno- Desantowych, Trener kettlebells, Instruktor samoobrony
Andrzej to wszechstronny i doświadczony instruktor, który swoje umiejętności zdobywał zarówno w służbie wojskowej, jak i w życiu prywatnym. Jako żołnierz jednostek powietrzno-desantowych, doskonalił swoje umiejętności w walce wręcz oraz strzelectwie taktycznym.

Jego pasja do nauki i doskonalenia się sprawiła, że stał się również instruktorem Krav Maga, uczestniczył w licznych szkoleniach z systemów samoobrony oraz walki w bliskim kontakcie. Andrzej nie ogranicza się jednak tylko do działań militarnych. Jego zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej zaowocowało bogatym doświadczeniem sportowym. Przez 8 lat trenował karate Kyokushin, później w kolejnych latach szkolił się z różnych systemów samoobrony. Wspinaczka (free climbing) oraz trening Kettlebell (3 lata, Top Team 5*) to kolejne dyscypliny, które urozmaiciły jego sportowy dorobek. Andrzej nie zapomina również o aspektach medycznych i survivalowych. Ukończył szkolenia medyczne takie jak CLS, TCLS czy KPP oraz uczestniczył w szkoleniach survivalowych. W życiu prywatnym Andrzej jest fanem chodzenia po górach, co robi od 5 roku życia. Jego pasje obejmują również jazdę na nartach oraz bieganie. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i różnorodnym zainteresowaniom, Andrzej Łowisz to instruktor, który potrafi przekazać swoją wiedzę i umiejętności w sposób kompleksowy i angażujący. Młoda Wataha

Jakub Cieslawski

Żołnierz jednostki powietrzno - desantowej
Jestem żołnierzem służącym w elitarnym oddziale powietrzno-desantowym. Dzięki mojemu wyszkoleniu jestem w stanie działać w zróżnicowanych warunkach i środowiskach. Dbałość o precyzję, skoncentrowanie i zdolność dostosowania się do różnych sytuacji to kluczowe aspekty mojej roli, pomagające osiągać sukcesy na polu walki.

Posiadam wiedzę zdobytą podczas szkoleń oraz kursów takich jak: Kurs Ratownika Pola Walki( CLS), co pozwala mi zapewnić pomoc medyczną na polu bitwy. Kurs Przetrwania SERE , który umożliwia przetrwanie w trudnych warunkach i sytuacjach ekstremalnych. Jako Instruktor Zielonej Taktyki, jestem odpowiedzialny za przekazywanie istotnych umiejętności taktycznych moim kolegom z oddziału. W moim dorobku edukacyjnym są liczne szkolenia z zakresu strzelectwa taktycznego oraz walki w terenie zurbanizowanym, w tym taktyka bliskiego kontaktu (CQB) oraz operacje na pojazdach bojowych. Dzięki temu jestem w stanie działać skutecznie w różnorodnych sytuacjach bojowych. Moje umiejętności sportowe są również istotne, jako że jestem aktywnym sportowcem i pasjonatem CrossFit oraz treningu funkcjonalnego. Spośród moich zainteresowań warto podkreślić miłość do górskich wędrówek i jazdy na rowerze górskim, które są dla mnie sposobem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. To właśnie ta pasja sprawia, że jestem w stanie utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Wcielając się w rolę żołnierza Wojsk Powietrznodesantowych, jestem gotowy do wykonywania zadań w ekstremalnych warunkach oraz do działania w zróżnicowanym otoczeniu, wykorzystując moje umiejętności, doświadczenie i zdobyte kompetencje. A młodym wilkom , które będą pod moją opieką mogę zapewnić wiele atrakcji oraz ciekawych umiejętności.

Kamil Jaroś

Żołnierz Wojsk Powietrzno - Desantowych
Siema! Boisz się latać samolotem? Ja z niego wyskakuje! Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałem pracując jako trener grup młodzieżowych w piłce nożnej(kurs UEFA C) oraz jako trener personalny. Pracując zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, starałem się zaszczepić w nich miłość do sportu i aktywnego trybu życia. Sam ze sportem jestem związany od 25 lat. Piłka nożna, sporty siłowe, sporty walki, pływanie, tenis to tylko niektóre dyscypliny, które pojawiły się w mojej przygodzie sportowca. Należę również do elitarnej grupy TOP TEAM. Jestem zawodowym żołnierzem jednostki powietrznodesantowej

Moją życiową maksymą, zarówno w służbie jaki w życiu prywatnym jest: "Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć!" Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywałem w licznych kursach i szkoleniach min. Strzelectwo taktyczno-bojowe: BLOS A, BLOS B, kurs ABC(starszy instruktor poz.5) Posiadając również Kurs Prowadzącego Strzelanie LOK(Liga Obrony Kraju) swoją wiedzę mogę również przekazywać ludności cywilnej. Kursy przetrwania jak SERE A, SERE B, nauczyły mnie jak ważna jest rola psychiki w sytuacjach kryzysowych. Na szkoleniach z zielonej taktyki nauczylem się poruszania w terenach lesistych i lesisto-jeziornych. Kurs walki w terenie zurbanizowanym nauczył mnie planowania działań, poruszania się między budynkami, a także walki w ciasnych i wąskich pomieszczeniach. Posiadam również kurs Ratownika Pola Walki(CLS) który pozwala mi w sytuacjach, kiedy pójdzie coś nie tak, udzielić pomocy medycznej swoim kolegom z zespołu, umiejętności te mogę wykorzystać także w życiu codziennym. Wataha prowadzona przeze mnie nauczy się jak ważny jest charakter, zespół, pomaganie sobie nawzajem, ale również samodyscyplina i wytrwałość w dążeniu do celu.

Artur BROCKI

Żołnierz Wojsk Lądowych
Jestem żołnierzem zawodowym w wojskach lądowych. Od najmłodszych lat jestem związany ze spotrem, trenując pływanie a następnie piłkę siatkową. Od kilku lat trenuje wspinaczkę skalną, ukończylem 6-dniowy kurs wspinaczki skalnej wg. programu PZA oraz kurs zimowej turystyki wysokogórskiej.

Mam na koncie ukończony szlem komandosa, jak również brązową wojskową odznakę górską. Ukończyłem szlak Tarnów - Wielki Rogacz w 4 dni na dystansie 184 km i ok. 8000 m przewyższeń, poświadczyło o tym Polskie Towarzystwo Tatrzańskie z oddziałem w Tarnowie. Jestem instruktorem posługiwania się bronią V. poziomu zgodnie z wojskowym systemu ABC jak również instruktorem Sportu ze specjalnością strzelectwo sportowe. Ukończyłem kurs taktyki i techniki interwencji - walki i bezpiecznego posługiwania się bronią BLOS B, a także szkolenie w zakresie systemu walki i bezpiecznego posługiwania się bronią oraz szkolenie specjalistyczne z indywidualnej broni strzeleckiej w strzelaniu dynamicznym z wykorzystaniem przesłon w European Security Academy. Posiadam uprawnienia Ratownika Wodnego ze specjalnością sternika motorowodnego. Ukończyłem Kursy Tactical Combat Casuality Care oraz Combat lifesaver course związane z ratownictwem pola walki, a także kurs przetrwania SERE B

Katarzyna Kurowska

fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego
Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. Wykształcenie medyczne łączę z pracą trenera przygotowania motorycznego. Na co dzień stacjonuję we Wrocławiu. Od 2018 roku pracuję z dziećmi, wspierając je w rozwijaniu zdolności motorycznych i osiąganiu prawidłowej postawy ciała. Sport towarzyszy mi od zawsze. Przez 9 lat startowałam w biegach długodystansowych, przez 5 lat w zawodach CrossFit i przez 3 lata w trójboju siłowym, odnosząc wiele sukcesów. Od 2 lat przebywam na sportowej emeryturze, co nie znaczy, że odpoczywam. Cały czas rozwijam umiejętności trenerskie i dzielę się doświadczeniem z młodszymi zawodnikami. W pracy jestem zaangażowana, zdyscyplinowana i sumienna.

Remigiusz Szołtysik

dowódca zastępu w PSP, licencjonowany nurek, trener systemu Hardstyle Kettlebell
Od 15 lat jestem pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Obecnie zajmuję stanowisko dowódcy zastępu w stopniu aspiranta. Zdobyłem szereg uprawnień. Stopień nurka MSWiA pozwala mi wykonywać różnego rodzaju prace podwodne. Patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej daje mi uprawnienia do pływania wszystkimi łodziami silnikowymi na terenie całej Polski. Z kolei prywatnie zdobyty wyższy stopień nurkowy (P3) umożliwia mi nurkowanie do głębokości 50 metrów.

Ukończyłem wiele kursów płetwonurkowania (p. nawigator, p. nocny, p. w zestawie dwubutlowym, p. nitroksowy, p. podlodowy, p. wrakowo-morski), kurs z zakresu nurkowania w suchym skafandrze oraz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ze sportem jestem związany od najmłodszych lat. Trenowałem m.in. gimnastykę, piłkę nożną, karate, Taekwondo (z licznymi sukcesami), Ju-jitsu, boks oraz Muay Thai. Od 8 lat jestem trenerem systemu Hardstyle Kettlebell. Ukończyłem szereg kursów, w tym: Flexible Steel lev 1, Podstawowe wzorce i techniki w trójboju siłowym, Mobility Made To Move, Ground Force Method, ogólnopolskie szkolenie Mobility oraz Diety paleo. Brałem udział w szeregu warsztatów HardStyle Kettlebell.

Sebastian Pająk

mgr wychowania fizycznego, były żołnierz, weteran misji Irak, Afganistan, Kosowo
Jestem magistrem wychowania fizycznego, trenerem zajęć indywidualnych i grupowych z przeszło 10-letnim stażem zawodowym, licencjonowanym instruktorem StrongFirst, Flexible Steel, Indian Clubs, boksu, pływania oraz kulturystyki. Od ponad 6 lat prowadzę SPIDERS - Studio Treningowe, którego jestem współwłaścicielem. Aktualnie odbywam kurs trenera medycznego BLACKROLL® Therapy. Byłem szkoleniowcem podczas licznych obozów sportowych. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Natalia Fiedoruk

Żołnierz wojska Polskiego, trener kettlebell, trener personalny
Od 2014 roku jestem żołnierzem Wojska Polskiego. Ukończyłam Akademię Wojsk Lądowych. W 2022 roku brałam udział w misji PKW Irak. Ze sportem jestem związana jako zawodnik i trener. Posiadam tytuł instruktora Strong First Kettlebell. Należę do elitarnej grupy Top-Team. Od 2015 roku pełnię funkcję trenera kettlebell w jednostkach wojskowych. Od 2018 roku prowadzę zajęcia kettlebell w ramach "Projektu Wojownik" dla żołnierzy weteranów. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów sportowych (m.in. trener personalny, trener sztuk walki, dietetyka sportowa). Regularnie biorę udział w krajowych i międzynarodowych zawodach. Zajęłam 3. miejsce podczas międzynarodowych zawodów Military Police International Crossfit Challenge (2018), 1. miejsce podczas mistrzostw w wieloboju żołnierskim (2021), 1. miejsce podczas II Gwardyjskich Mistrzostw Kettlebell GROM (2017) oraz 2. miejsce drużynowo podczas IV Mistrzostw Polski Kettlebell HardStyle (2017). W życiu zawodowym i osobistym bardzo ważne są dla mnie dyscyplina, punktualność, systematyczność oraz wytrwałość w dążeniu do celu i spełnienia marzeń.

 

 

 

WOJCIECH WYDERKA

Żołnierz Wojska Polskiego, mgr Wychowania Fizycznego i Edukacji dla Bezpieczeństwa, instruktor Boot Camp.
Wojtek jest od najmłodszych lat związany ze sportem, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, pracował jako nauczyciel Wychowania Fizycznego i Edukacji dla Bezpieczeństwa, a następnie wstąpił w szeregi Sił Zbrojnych RP.

Oprócz treningu Boot Camp, „Wydra" jest także instruktorem narciarstwa, siatkówki i tenisa ziemnego. W swoim dorobku ma prowadzenie kilku drużyn siatkarskich zarówno męskich jak i żeńskiej. Dwukrotnie udało mu się wywalczyć wraz z reprezentacją Śląska Mistrzostwo Polski w Siatkówce Sędziów. Z czasów studenckich posiada srebrny krążek Akademickich Mistrzostw Polski w skoku wzwyż. Do jego uprawnień można doliczyć Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy oraz kurs FMS (ocena funkcjonalnych wzorców ruchowych). Aktualnie zajmuje się m.in. szkoleniem i przygotowaniem żołnierzy do egzaminów oraz dbaniem o ich sprawność fizyczną w zmieniających się warunkach atmosferycznych i terenowych. W pracy jest sumienny, opanowany oraz dokładny, a pozytywne nastawienie i dużo dobrej energii nigdy go nie opuszcza.

KAMILA LISOWSKA

mgr fizjoteriapi, sportowiec , uczestniczka biegów ultra
Hej mam na imię Kamila jestem mgr fizjoterapii specjalizującą się w pracy z dziećmi i dorosłymi. Moja pasja do aktywności fizycznej zaowocowała udziałem w biegach ultra od 2017 roku, w tym w Maratonie Ateńskim z okazji 100-lecia niepodległości w 2018 oraz zdobyciem I miejsca w biegach górskich na dystansie 105km w 2021 roku.

Góry to miejsce, w którym czuję się jak w domu, dlatego często tam zaglądam w wolnych chwilach. Oprócz biegania, organizowałam także biegi w Zabrzu oraz aktywnie uczestniczyłam w biegach charytatywnych. Nie obce mi są również sztuki walki, parę lat trenowałam trenując muay thai a później kickboxing. Ogromne doświadczenie sportowe zdobyłam biorąc udział w zawodach triathlonowych, w których zajęłam 2 miejsce. Jednak to praca z dziećmi sprawia mi największą radość, zwłaszcza kiedy mogę być mentorem i liderem dla młodej generacji. Czuję się doskonale, stojąc na czele drużyny młodej watahy i wspierając rozwój każdego z jej członków.

Piotr Gargacz

Oficer Wojska Polskiego, artylerzysta - trener, zawodnik
Oficer Wojska Polskiego, artylerzysta - trener, zawodnik i aktualny V-ce Mistrz Polski Pięcioboju Kettlebell (najbardziej wymagającej dyscypliny w tym sporcie), V-ce Gwardysjki Mistrz Polski Służb Mundurowych oraz członek Top Team Polska 5*

. W kettlebell interesuje mnie tylko duży kaliber. Moją wewnętrzną misją jest popularyzacja tej aktywności sportowej jako sposobu na stworzenie „Człowieka ze stali" – fizycznie i psychicznie. Miłośnik (naprawdę) długich wędrówek – na swoim koncie mam starty w 100-tce komandosa, maratonie komandosa oraz ekstremalnych biegach na orientację. Ukończyłem wojskowy kurs survivalu - SERE B oraz CLS – combat life saver (ratownik pola walki). Zasłużony Honorowy Dawca Krwi i Prezes Klubu HDK PCK przy JW4408 zrzeszającym blisko 100 członków. Dodatkowe zainteresowania to optymalizacja stylu życia (biohacking) – ukończyłem dwa poziomy kursu „Dietetyki i Suplementacji" i kurs Saunamistrza Polskiego Towarzystwa Saunowego. Interesuję się psychologią behawioralną i zgłębiam tajniki działania ludzkiego mózgu. Poza tym jeżdżę na rolkach, nartach, gram w squasha , chodzę po górach, biegam, pływam i wciąż szukam aktywności, w których moje ciało udowadnia mi swoje wszechstronne możliwości.

DAMIAN KWIECIEŃ

Instruktor strzelectwa, szkoleniowiec, trener kettlebells
Jestem wieloletnim instruktorem strzelectwa grup zorganizowanych i klientów indywidualnych. Posiadam również bogate doświadczenie jako instruktor szkoleń taktycznych dla wojska, szkoleń CQB, VCQB oraz survivalu. Jestem także wykwalifikowanym instruktorem GROM Academy. Strzelectwo odgrywa w moim życiu kluczową rolę, jednak również pozostałe dyscypliny sportowe towarzyszą mi od najmłodszych lat. Rozwijanie tej pasji doprowadziło mnie m.in. do uzyskania tytułu Instruktora Kettlebell.

Jako szkoleniowiec Policji, wojska Polskiego i Ukraińskiego dysponuję szeroką wiedzą w dziedzinie bezpieczeństwa. Specjalizuje się w zabezpieczaniu budynków państwowych oraz posiadam przygotowanie w kwestiach doradztwa kryzysowego. Uczestniczyłem w szkoleniach samoobrony przed niebezpiecznymi narzędziami, dzięki czemu skuteczniej szacuję ryzyko wystąpień niepokojących sytuacji oraz wiem, jak sobie z nimi radzić. Pomimo szerokiej wiedzy stale rozwijam swoje umiejętności oraz z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem dzielę się swoim bogatym doświadczeniem z innymi. Wierzę, że wytrwałość i śmiałe dążenie do celu pozwala kształtować charakter i takie wartości chce przekazywać podopiecznym.

Jacek Saternus

Były żołnierz Wojska Polskiego , instruktor wojskowy
Jacek posiada wszechstronne i bogate doświadczenie, które sprawia, że jest idealnym kandydatem do pracy z młodzieżą w wymagających warunkach. Ukończył studia z wychowania fizycznego oraz oligofrenopedagogiki, co daje mu solidne podstawy teoretyczne i praktyczne w pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Jako były żołnierz i instruktor wojskowy , zdobył nieocenione umiejętności w zakresie dyscypliny, wytrzymałości oraz umiejętności taktycznych. Jego doświadczenie wojskowe zapewnia mu również umiejętność skutecznego zarządzania grupą oraz zdolność do szybkiego i efektywnego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Posiada również certyfikat instruktora dyscypliny sportu w pływaniu, co świadczy o jego wszechstronności w zakresie sportu i rekreacji. Liczne szkolenia medyczne, które przeszedł, zapewniają, że jest on dobrze przygotowany do udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, co jest kluczowe podczas intensywnych zajęć sportowych i obozowych. Dodatkowo, jego szkolenia w zakresie technik walki oraz liczne szkolenia dotyczące pracy z nieletnimi pozwalają mu na profesjonalne i bezpieczne prowadzenie zajęć, które uwzględniają potrzeby i specyfikę pracy z młodzieżą. Trener Jacek jest więc nie tylko wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie wychowania fizycznego, ale także doświadczonym instruktorem wojskowym i sportowym, co czyni go idealnym liderem i mentorem dla młodych uczestników obozu.

Tomasz Laskowski - wsparcie szkoleniowe i merytoryczne

Operator Jednostki Specjalnej GROM, weteran misji w Iraku i Afganistanie, założyciel GROM ACADEMY
Tomasz Laskowski – operator Jednostki Specjalnej GROM, weteran misji w Iraku i Afganistanie. Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności w zakresie przygotowania ludzi i zespołów do działań w warunkach bojowych, sytuacjach kryzysowych i zagrażających życiu

. W naszym zakresie znajdują się usługi szkoleniowe jak i doradcze dla firm, służb mundurowych oraz instytucji rządowych oraz osób prywatnych. Specjalizujemy się w zakresie strzelectwa taktycznego, taktyki czarnej, zielonej, niebieskiej oraz ochrony VIP-ów. Posiadam uprawnienia instruktora strzelectwa, nurkowania, wspinaczki jak i kierownika prac z minerskich i neutralizacji. W czasie mojej wieloletniej pracy uzyskałem doświadczenie wojskowe w prowadzeniu nurkowań z zakresu działań podwodnych. Jestem specjalistą technik breachingu (wysadzania i wykonywania przejść), posiadam praktykę w tej dziedzinie realizowaną w kraju jak i na misjach bojowych w Iraku i Afganistanie.

WŁODZIMIERZ KACZMAREK - POKAZY PSÓW BOJOWYCH

SZKOLENIOWIEC, TRENER PSÓW BOJOWYCH, ZAŁOŻYCIEL OŚRODKA SZKOLENIOWEGO KACZMAREK K9
Założyciel Ośrodka Szkolenia Psów w Tyczynie, Pan Włodzimierz Kaczmarek, to wybitny ekspert i trener psów z niezwykłym doświadczeniem na skalę europejską.

Jako jeden z pierwszych w Europie wyszkolił psy z potrójną specjalnością, obejmującą detekcję, tropienie oraz obronę. Pan Włodzimierz może poszczycić się imponującym dorobkiem, który obejmuje 30 lat doświadczenia w hodowli psów użytkowych. Jego niezwykłe umiejętności oraz wiedza przyczyniły się do sprzedaży psów do służb zarówno w Polsce, jak i za granicą przez ostatnie 20 lat. Współpracuje z elitarnymi jednostkami wojskowymi z całej Polski, takimi jak Jednostka Komandosów z Lublińca(ponad 5 lat) oraz jednostkami z Anglii oraz Francji. Ponadto jest cenionym trenerem i konsultantem dla Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR). Jego pasja, zaangażowanie oraz nieustanne poszerzanie wiedzy sprawiają, że Ośrodek Szkolenia Psów w Tyczynie cieszy się niesłabnącym uznaniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami