Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz sportowo-survivalowy?

Opublikowano: 30 marca 2023

Wielu rodziców w ramach wakacji lub ferii wysyła swoje dzieci na różnego rodzaju obozy lub kolonie. Bardzo często dzieci nie mogą się ich doczekać, gdyż dzięki nim poznają nowych kolegów lub koleżanki oraz świetnie się bawią. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się obozy militarne. Przekonajmy się.

Nabywanie nowych umiejętności

Wiele obozów oferuje jedynie dobrą zabawę oraz powtarzalne zajęcia, które po pewnym czasie nudzą się uczestnikom. Natomiast obozy militarne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, specjalizującą się w różnych dziedzinach survivalu, strzelectwa lub sportu. Dzięki nim, obozy militarne oferują dzieciom ciekawie spędzony czas, podczas którego uczą się nowych, przydatnych umiejętności i jednocześnie świetnie się bawią.

Praca w grupie

Wysłanie dziecka na obóz militarny to również okazja, aby poznało nowych kolegów lub koleżanki. Wiele zajęć przeprowadzanych jest w zespołach, dzięki czemu uczestnicy uczą się pracy w grupie oraz zwiększają swoje umiejętności komunikacyjne. 

Odkrywanie nowych pasji

Obóz militarny pozwala dzieciom na odkrywanie nowych pasji. Zajęcia ze strzelectwa z łuku, broni ASG lub survivalu pozwalają dzieciom zagłębiać się w ich tematykę, co może poskutkować dalszą chęcią rozwoju w tych dziedzinach. Warto również dodać, że wszystkie szkolenia ze strzelectwa lub survivalu przeprowadzane są przez wykwalifikowanych instruktorów przy zachowaniu wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. 

Świetna zabawa

Obóz militarny to również świetna zabawa. Pomiędzy szkoleniami dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji. Zespół instruktorów oraz opiekunów organizuje różnego rodzaju wycieczki terenowe, turnieje w sportach wodnych, wypady na plażę lub zjazdy na tyrolce. 

Zapisanie dziecka na obóz militarny pozwoli mu odkryć nowe pasje, zawrzeć ciekawe znajomości, kształtować swój charakter oraz przyswoić ciekawą wiedzę, świetnie się przy tym bawiąc. Jeśli chcecie, aby wasze dziecko było uczestnikiem wilczego obozu – młoda wataha,  zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.