Co spakować dziecku na obóz sportowo-survivalowy?

Opublikowano: 18 kwietnia 2023

Wyjazd dziecka na obóz sportowo-survivalowy, to duży stres dla rodziców. Wielu z nich zastanawia się, czy dziecko samodzielnie sobie poradzi, nawiąże kontakt z rówieśnikami oraz dobrze spędzi czas. Kolejną ważną kwestią, która budzi wątpliwości jest odpowiednie spakowanie. Sprawdźmy czego nie może zabraknąć w bagażu naszego dziecka, wybierającego się na obóz sportowo-survivalowy. 

Ubrania

Koszulki oraz spodnie i bielizna to elementy ubioru, których zdecydowanie nie może zabraknąć w walizce, torbie lub plecaku dziecka. Warto pamiętać, żeby zapakować kilka sztuk więcej, niż ilość dni, którą dziecko spędzi na obozie. Warunki pogodowe lubią zaskakiwać, dlatego należy spakować dziecku polar, bluzę oraz kurtkę przeciwdeszczową. Jeżeli chodzi o obuwie, to należy pamiętać aby, nasze dziecko miało odpowiednie buty do poruszania się po ośrodku oraz takie, w których bez problemu pokona leśne ścieżki. 

Higiena

Higiena to bardzo ważny element. Dlatego nie możemy zapomnieć o szczoteczce do zębów, paście, szamponie oraz mydle. Warto również zapakować naszemu dziecku dwa ręczniki, większy kąpielowy oraz mniejszy. Ubrania oraz bielizna po pewnym czasie się ubrudzą, dlatego dobrym pomysłem jest spakowanie worka, do którego nasza pociecha będzie odkładać brudną odzież. 

Lekarstwa

W przypadku przyjmowania przez dziecko lekarstw, należy pamiętać, aby spakować je oddzielnie oraz opisać ich dawkowanie. Należy je również przekazać opiekunowi lub kierownikowi wypoczynku. Jeśli nasze dziecko jest uczulone, należy koniecznie poinformować o tym odpowiednie osoby. 

Kieszonkowe

W przypadku pakowania dziecku pieniędzy, warto włożyć je do opisanej koperty oraz najlepiej rozmienić gotówkę na małe nominały. Suma kieszonkowego nie powinna być duża, ponieważ dzieci podczas obozu mają zapewnione wszystko co konieczne. Opiekunowie czuwają nad tym, aby dzieci nie kupowały dużej ilości słodyczy oraz napojów gazowanych.

Oferta obozu młoda wataha

Jeżeli chcecie zapisać dziecko na obóz sportowo-survivalowy, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty Młoda Wataha. Nasze obozy prowadzone są przez doświadczonych i odpowiedzialnych opiekunów. Dzieciom oferowane jest wiele zabaw, treningów oraz wypraw terenowych. Skorzystanie z naszej oferty, to gwarancja dobrze spędzonego czasu.